CHIRURGIA STOMATOLOGICZNA

Chirurgia stomatologiczna to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem operacyjnym jamy ustnej i okolic przyległych. Częste schorzenia to zębopochodne stany zapalne, a w szczególności ropnie oraz okołowierzchołkowe przewlekłe stany zapalne.

Dzieki temu zabiegowi zapobiegasz próchnicy, która naczęściej rozpoczyna sie od bruzd i zagłębień w zębie. Przy wizytach kontrolnych lekarz sprawdzi szczelność laku.

 

STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA

Oferujemy Państwu wypełnienia zgodne z naturalną estetyką zęba. Stosujemy różnego rodzaju kompozyty, światłoutwardzalne, rekomendowane przez międzynarodowe towarzystwa stomatologiczne i światowe autorytety.

Stosowane przez nas materiały mają wysoką zdolność do naśladowania natury. Pozwalają dopasować kolor w sposób niezauważalny dla pacjenta i do złudzenia imitują naturę własnego zęba.

 

PERIODONTOLOGIA

Periodontologia jest nauką o przyzębiu, zespole tkanek, które współdziałają ze sobą w utrzymywaniu łączności miedzy zębem a szczęką lub żuchwą. Przyzębie umożliwia prawidłową czynność uzębienia w czasie żucia pokarmów i formowania kęsów oraz fonacji i w zachowaniu estetycznego wyglądu. Główną funkcją tkanek przyzębia jest przymocowanie zęba do kości i utrzymanie integralności powierzchni błony śluzowej w jamie ustnej. Chorobami przyzębia nazywamy przewlekłe, nie nowotworowe procesy patologiczne ograniczone do tkanek dziąsła lub obejmujące także pozostałe tkanki przyzębia, które rozpoczynają się w przyzębiu brzeżnym.


 

IMPLANTY ZĘBÓW

Implantoprotetyka stomatologiczna to odbudowa uzębienia na implantach. Pozwala na osiągnięcie trwałego efektu estetycznego i na poprawę zaburzonej, poprzez utratę zębów mechaniki narządu żucia.

Do tej pory nie udało się jednak stworzyć implantu będącego w stanie idealnie odtworzyć funkcjonalność własnych zębów. Zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym jest kilku etapowy. Może obejmować całość jamy ustnej, bądź pojedynczy ubytek. Podstawowym materiałem, z którego wykonywane są implanty zębów jest tytan, który ze względu na biokompatybilność nie jest rozpoznawany przez organizm ludzki jako ciało obce. Atrakcyjna jest relacja ceny leczenia do uzyskanych korzyści i alternatywnych możliwości.

 

PEDODONCJA

Pedodoncja to dziedzina stomatologii zajmującą się leczeniem dzieci. W naszym gabinecie stomatologicznym oferujemy możliwość leczenia wszystkich dzieci niezależnie od wieku czy odczuwanego lęku. Do podstawowych zabiegów należą choćby leczenie zachowawcze zębów mlecznych i stałych, endodoncja i profilaktyka.

Istnieje możliwość wykonania leczenia z wykorzystaniem narkozy. Dla naszych najmłodszych pacjentów posiadamy kolorowe wypełnienia, co zwiększa u nich zainteresowanie następnymi wizytami.

 

ENDODONCJA

Do naszej praktyki często trafiają pacjenci z bólem. Wtedy w większości może pomóc leczenie kanałowe, które często jest jedynym sposobem na uratowanie chorych zębów i konkuruje z ich usuwaniem. Zabieg ten rozpoczynamy od znieczulenia pomocy urządzenia The Wand Plus. Następnie usuwana jest miazga zęba „nerw” czyli naczynia krwionośne, limfatyczne i włókna nerwowe. Kanał zostaje zdezynfekowany, osuszony i wypełniony materiałem obojętnym dla tkanek zęba. Na koniec odbudowana jest korona zęba po wzmocnieniu wkładem metalowym bądź z włókna szklanego. W większości przypadków leczenie kanałowe wykonujemy podczas jednej wizyty dzięki urządzeniu Raypex ZX. Przyrząd ten pokazuje dokładnie długość kanału, której znajomość jest podstawą prawidłowego leczenia.


 

WYBIELANIE

Różnica pomiędzy ładnym a wspaniałym uśmiechem leży w kolorze zębów. Proponujemy państwu zabieg wybielania. Można go wykonać podczas jednorazowego zabiegu w naszej praktyce lub w domu metodą nakładkową. Polega ona na wykonaniu nakładek, do których aplikuje się preparat wybielający i zakłada na zęby na noc. Zwykle proces ten powtarza się w ciągu 10 dni (a raczej nocy) dla osiągniecia olśniewającej bieli naszego uśmiechu. Efekt jest trwały, choć zwykle po upływie około dwóch lat pacjenci wracają do nas aby powtórzyć zabieg przez jedna lub dwie noce dla odświeżenia blasku. Wybielanie jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym, nie wpływa niekorzystnie na stan szkliwa a w znacznej mierze upiększa wygląd.

 

PROTETYKA

Czas lubi odcisnąć swoje piętno na wszystkim dookoła, także na człowieku. Jeśli wiec czas odcisnął się również na Twoim uśmiechu proponujemy skorzystanie z naszej bogatej oferty usług protetycznych.

 

MIKROSKOP

Leczenie zębów pod mikroskopem to jedna z wielu metod, jakie w ostatnim czasie wykorzystywane są w leczeniu zębów. Wykorzystanie narzędzie, jakim jest mikroskop, pomaga lekarzowi zlokalizować i prawidłowo opracować poszczególne kanały zęba. Procedura ta niestety nie jest tania, ale na pewno tańsza niż usunięcie zęba i zastąpienie go np. implantem.
Dziś stomatolog ma możliwość precyzyjnych działań w polu zabiegowym, np. o wielkości 1x1 mm. Posługując się tego rodzaju sprzętem, można bezbłędnie odnaleźć wszystkie kanały, usunąć stare wypełnienie lub złamane narzędzie, idealnie opracować kanał, a następnie dokładnie i szczelnie go wypełnić. Lekarz jest też w stanie zamknąć perforację korzenia lub dna komory zęba.


 

PODTLENEK AZOTU (gaz rozweselający)

Leczenie w podtlenku azotu jest alternatywą dla osób, szczególnie dzieci, które panicznie boją się wizyty u stomatologa. Jest to leczenie podczas którego wprowadza się pacjenta w stan rozluźnienia, odprężenia, oderwania się od otaczającej go rzeczywistości przy użyciu mieszaniny tlenu z podtlenkiem azotu. Pacjent podczas sedacji przy użyciu podtlenku azotu jest w stanie przyjemnej euforii, staje się spokojny, zobojętniały na otaczającą go rzeczywistość i pod wpływem sugestii hipnotycznych odczuwa bardzo realne halucynacje (jest to szczególnie charakterystyczne w przypadku dzieci). Nie należy obawiać się stosowania tego typu metody walki z dentofobią, gdyż jest ona bezpieczna. Nie jest to znieczulenie ogólne, czyli cały czas utrzymywany jest kontakt z pacjentem, jak i zachowane są podstawowe odruchy, a świadomość jest tylko częściowo ograniczona.

 

WYBIELANIE LASEROWE – WYBIELANIE ZĘBÓW W 15 MINUT

Zęby można wybielać na wiele sposobów, ale jedynie wybielanie medyczne, które jest częścią stomatologii estetycznej, można uznać za skuteczne i bezpieczne, gdyż wykonywane jest pod okiem dentysty. “Hollywoodzka” biel nie jest prawdziwym kolorem i niemalże nie występuje w naturze. Jest natomiast efektem nakładania na zęby licówek, czyli specjalnych nakładek naklejanych na przody zębów. Naturalna barwa zębów waha się od żółtobrunatnej do szaroniebieskiej.
Laserowe wybielanie zębów jest nieporównywalnie skuteczniejsze i bezpieczniejsze niż znane metody domowe i kosmetyczne. Przede wszystkim jednak wybielanie laserowe jest szybsze, trwalsze oraz z racji tego, że zęby mają bardzo krótką ekspozycję na preparat wybielający, nie powoduje to nadwrażliwości towarzyszącej innym metodom wybielania.